KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ SIENŲ SPALVĄ?

Spalvos nėra naudojamos atsitiktinai, kai kalbame apie interjero dizaino spalvas. Iš pirmo žvilgsnio galime pamanyti, kad labai lengva pasirinkti spalvas, pavyzdžiui, gyvenamajam kambariui ar visiems mūsų namams, nes mes pasirenkame tai, ką mėgstame ir ką norėtume matyti. Daugeliu atvejų rezultatai yra labai geri, tačiau dažnai, jei nieko nežinote apie spalvas ir tai, kokie deriniai puikiai tiktų jūsų namų stiliui, rezultatai gali neturėti nieko bendra su profesionalia išvaizda.

Daugeliu atvejų interjero dizaineriai, turi tvirtų žinių apie spalvas, puikiai supranta kuriai kategorijai priklauso tam tikros spalvos, kokios spalvos yra tinkamos deriniams ir kurios dažniausiai yra psichologinės vienos ar kitos spalvos pasekmės ir kas labiau tinka siekiant gauti norimą rezultatą.

Pridėję tam tikrą spalvą ar spalvų derinius galite tiesiog pakeisti savo nuotaiką, savo kambarį, sukurdami optinę iliuziją ir padarydami ją mažesnę ar didesnę ir pan. Taigi, pirmiausia turime žinoti, kad turime tris pagrindines spalvas: geltoną, raudoną ir mėlyną. Kai mes deriname šias pagrindines spalvas kartu, gauname antrines spalvas: geltona ir mėlyna yra žalia, geltona ir raudona yra oranžinė, mėlyna ir raudona yra purpurinė. Maišant pirmines spalvas su antrinėmis, gauname skirtingus spalvų atspalvius, kurie vadinami tretinėmis spalvomis. Kiekviena spalvų pora papildo viena kitą ir sukuria neutralią spalvą. Kiekvienas žmogus suvokia spalvų tonus kaip šaltus ar šiltus. Paprastai šalti tonai yra mėlynos ir žalios spalvos, o šilti – geltonos ir oranžinės. Spalvos suteikia mums tam tikrą proto būseną, gali mus energizuoti, gali nudžiuginti, gali priversti jaustis saugiems, ramiems, atsipalaiduoti, gali padidinti gebėjimą susikaupti ar prisiminti mums malonius dalykus. Taip pat yra spalvų, kurios mus slegia, primena liūdnus dalykus, vargina ar dirgina. Mes turime į tai atsižvelgti rinkdamiesi  savo spalvas.

3 patarimai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis savo spalvą:

1. Mes pasiimame kiekvieną patalpą ir galvojame, kiek laiko joje praleisime ir kokiu paros metu, kokia veikla vyks tame patalpoje ir kokią nuotaiką norime sukelti naudojamoms spalvoms.

2. Reikia suprasti, kada ir kiek natūralios (saulės) šviesos patenka į kambarį; atsižvelgti į kambario padėtį.

3. Kokio dydžio yra kambarys. Pagal tai naudokite šviesesnes ar tamsesnes spalvas. Šviesios spalvos suteikia daugiau erdvės, o tamsesnės spalvos padaro kambarį mažesnį.

Žmonės spalvas suvokia skirtingai. Paprastai jie reaguoja į spalvas vienodai, tačiau poveikis nebus vienodas kiekvienam asmeniui. Pvz., kažkuri spalva gali nesąmoningai pažadinti jums tam tikrus prisiminimus ar jausmus. Kitas pavyzdys galėtų būti juoda spalva, kuri daugeliui asocijuojasi su kažkuo liūdnu, o kitiems tai gali patikti ir jaustis gerai jos apsuptyje. Spalvų psichologijos naudojimas interjero dizaine negarantuoja, kad kiekvienas žmogus matys ir jausis tiksliai taip, kaip norite.